آموزش جلوه های بصری برای کارگردانها

در این پست قصد دارم یکی دیگر از محصولات آموزشی را برایتان معرفی کنم 

نام این مجموعه آموزش جلوه های بصری برای کارگردانها است 

دورۀ آموزشی "جلوه های بصری برای کارگردانها" مجموعه ای جامع شامل 7 فصل است که تمام مواردی را که به عنوان یک کارگردان یا مدیر فیلمبرداری باید دربارۀ اصول صحنه های جلوه های ویژه بدانید به صورت کاملاً بصری وعملی به شما آموزش می دهد. 

طی این دوره با موارد فنی موضوعات مختلفی نظیر پردۀ سبز، صحنۀ مجازی، ترکینگ یا پیگردی دوربین 3 بعدی، کنترل حرکت، پویا نمایی کاراکتر، موشن کپچر، تکثیر جمعیت، توسعۀ صحنۀ دیجیتالی، تصویربرداری ویژۀ صحنه های جلو آشنا می شویم

 همه به آن نیاز دارند!

این دوره مجموعه ای منحصربفرد است و به فیلمسازان کمک می کند تا در صحنه بطورvfx مؤثرتر و دقیقتر عمل کرده و بخش بزرگی از هزینۀ اصلاح اشکالات در مرحلۀ پس تولید  را در مقابل دوربین و هنگام تصویربرداری کاهش دهند. مجهز شدن کارگردان یا مدیر فیلمبرداری به درکی مناسب از اصول ساخت صحنه های مخصوص جلوه های ویژه، گام بزرگی در کاهش بودجۀ تولید و جلوگیری از بروز اشتباهات اصلاح ناپذیر محسوب می شود.

مخاطب اصلی این دورۀ آموزشی کارگردانها، مدیران فیلمبرداری و هنرمندان حرفه ای جلوه های ویژه  هستند زیرا هدف هر سه گروه این است که با اتخاذ تصمیم درست هنگام فیلمبرداری در صحنه، ادامۀ کار در مرحلۀ پس تولید را تسهیل کنند. بسیاری از سازندگان جلوه های ویژه بیشتر به کار در مراحل پس تولید توجه دارند و این دورۀ آموزشی، ابزار مناسبی برای بازشناسی اصول و مواردیست که رعایت آنها در مرحلۀ تولید ضمن کاهش هزینۀ نهایی ساخت فیلم، با واقعی تر و باور پذیرتر ساختن صحنه ها به بالا رفتن کیفیت کمک خواهد کرد.

 چگونه هزینه را کاهش دهیم؟

 این دوره از مبانی تا معرفی تکنیکهای پیشرفته ساخت جلوه های ویژه را شامل می

شود. در این برنامه اصول و روشهای ساخت صحنه های جلوه های ویژه برای هر دو گروه فیلم های با بودجۀ بالا و پائین معرفی و تشریح می شوند. یکی از جذاب ترین ویژگیهای این مجموعه، آموزش روش های پیشرفته ای نظیر پردۀ سبز با هزینۀ تولید بسیار پائین است.

 به طور مثال پردۀ سبزی که برای استفاده در همین مجموعۀ آموزشی به عنوان نمونه مورد استفاده قرار گرفته، با هزینه ای کمتر از 700 دلار ساخته و نقاشی شده است. پس از آشنا شدن با اصول مهم هر کار، می توان آن را با هزینۀ بسیار پائین تری انجام داد.

 اصول را یاد بگیرید!

برای هر یک از موضوعات مورد بحث در دوره، مثالی عملی ساخته شده است. بعضی از این نمونه ها موضوع را بطور بسیار عمیق و جامع تشریح می کنند. شما به عنوان یک کارگردان یا مدیر فیلمبرداری یا بخصوص به عنوان یک ناظر جلوه های ویژه با آگاهی داشتن از اصول و تکنیکهای بسیار متنوع و مختلفی نظیر پویا نمایی کاراکتر، پردۀ سبز و انتخاب رنگ آن، تطبیق نورپردازی، تکنیک مچ مووینگ یا تنظیم حرکت دوربین، مدلسازی مبتنی بر تصویر، ساخت و تنظیم سایه، تصویربرداری صحنۀ جلوه های ویژه، نقشه خوانی حرکت دوربین، فیزیک اجسام صلب، مدلسازی اندام وار، کامپوزیت و ده ها مورد دیگر، به سطحی جدید از توانائیهای خود دست پیدا خواهید کرد. 
/ 0 نظر / 12 بازدید